Zde se nacházíte: Úvod » Žák » Výuka ZAV

Výuka ZAV

Součástí výuky předmětu Informační a komunikační výchova v pátém a šestém ročníku je výuka psaní deseti prsty na počítačové klávesnici.

K výuce ve škole využíváme program ZAV, který je možný zakoupit i pro domácí výuku.

Pro funkčnost je třeba, aby počítač, na němž bude program používán, byl připojený k Internetu a splňoval minimální hardwarové požadavky:

• Procesor: 1 GHz
  • Paměť RAM: 1 GB
  • Disk: 100 MB volného místa na disku
  • Video karta: rozlišení 1024x768 (1280x800)
  • Další vybavení: klávesnice, myš

Domácí výuka ZAV IV. generace přináší výrazné změny:

• při nutnosti přeinstalovat počítač není třeba vyžadovat náhradní klíč k nové instalaci,
  • výuka mimo školu může být nainstalována i na více počítačích,
  • výuka mimo školu není časově omezená, žák v ní může pokračovat třeba i po ukončení docházky do školy,
  • umožňuje nyní žákovi nejen procházet stejnými cvičeními jako ve škole, ale cíleně procvičovat svoje chyby pomocí „Chybovníčku“, sledovat vývoj svých nejlepších výsledků pomocí Sešitu chyb.

Domácí výuka ZAV je členěna po třídách, každá obsahuje 600 lekcí. Doba kurzu není již v nové verzi programu omezena časem, ale zakoupenými cvičeními.

Cena kurzovného:

• cvičení 1 - 600: 300 Kč
  • cvičení 601 - 1200: 300 Kč

Cenově zvýhodněné kurzovné:

• cvičení 1-1200: 500 Kč

Domácí výuku ZAV je možné si jej objednat a kurzovné zaplatit u vyučujícího Jana Zapletala.

Návod na instalaci

1. Stáhněte soubor http://www.zav.cz/zavvyuka-install.exe a spusťte jej.
  2. Instalační program vytvoří zástupce na ploše a v nabídce Start.
  3. Po spuštění programu ZAV žák zadá stejné jméno a heslo, jaké používá ve škole.

V případě problémů se obracejte emailem na cervinkova@zsmalika.cz.